Pokud nevíte, co to slovo znamená, a jsou i takoví lidé, tak ve stručnosti napíšeme, že je to odsavač par.
Ne v sauně, tam je pára žádoucí. V kuchyni. Pára je totiž nade vše mastná, děláte-li na tuku, ale také s sebou nese vůně. Ovšem i pachy. A ty nejsou nic příjemného, zejména když hospodyně postaví na plotnu třeba mléko a jde se jen podívat, co že je nového na Facebooku. Většinou to končí tím, že se ještě pohoršeně rozhlíží, který ze sousedů něco pálí, a až pak si vzpomene, že je to její mléko. Nebo něco jiného. Puch, který takto vznikne se větrá hodně těžko, a ještě další den lze cítit, že měla hospodyně drobnou příhodu s mlékem.
Nu, ale nyní k vlastní digestoři. Ta samozřejmě nezachrání úplně všechno, ale pomoci může, a to velmi výrazně. Pokud jste někdy čistili věci z kuchyně, kde digestoř není, tak jste jistě poznali, co to je za dřinuzbavit se mastného povlaku na všem, kam se pára dostala. A ona se umí dostat všude, to si buďte jisti. Digestoř páru nikam nepustí. Naopak ji nasaje, a ihned ji vyplivuje do předem určeného prostoru.
Digestoříje spousta výrobků, jen namátkou, komínová, ventilátorová, s plochým krytem, teleskopická či štěrbinová. Vy se budete muset řídit tím, jaký bude vývod, na kterou stranu. Pak už je volba čistě na vás. Vy se jenptejte na výkon Ten se udává ve wattech a platí čím více wattů, tím silnější tah, ale také větší spotřeba elektrické energie.
Nutno zmínit, že existují také digestoře, které vývod nemají a nepotřebují. Vzduch se čistí přes různé filtry, nejčastěji uhlíkové. Tuto volbu zvažte jen v nouzi, tyto přístroje mají většinou slabší výkon a výměna filtrů by vás mohla nepříjemně zaskočit svou cenou.
Také si dávejte pozor na hlučnost, to je také velmi důležité.
A poslední rada, raději nešetřete a nekupujte levné zboží. To se totiž může pokazit, bývá hlučné a jeho výkon bývá přinejmenším sporný.