Jarní období přímo vybízí ke změnám, jednou z nich může být i změna životního stylu. Jaro je tak ideální období, kdy můžeme začít s běháním, protáhnout ztuhlé tělo a zlepšit fyzickou kondici. Předem je potřeba upozornit, že začátky nebudou zrovna jednoduché, ale s jistou dávkou vytrvalosti se vám povede zlepšit fyzičku a zhubnout nějaké to kilo…a to už za to přeci stojí.
Důvodů, proč spousta lidí začíná právě s tímto sportem je celá řada. Jako pomocník při hubnutí, stresu nebo trhání osobních rekordů, je jedno proč dotyčný běhá a co ho k tomu motivuje, důležité je, že několikrát do týdně běžecké boty obuje. Motivace je v začátcích velmi důležitá a vůbec nezáleží, v čem tkví nebo jaký význam pro nás má. Pojďme se tedy podívat na několik základních triků a tipů, které vám pomohou přežít prvních několik hodin v běžeckých botách.
Méně je někdy více
V prvních dnech budete možná zklamaní, v mnohých případech se vám totiž nepodaří uběhnout cíle, které jste si v počátcích dávali. Více než počet kilometrů je tak lepší výběhy počítat na určitý čas.
Ze začátku nepřepínejte tělo, délka běhu je daleko důležitější než rychlost. Organismus sám automaticky pozná optimální rychlost, která ho příliš nevysiluje. Zátěž navyšujte jen velmi pozvolna, začátky bývají velmi náročné a hned první nezdar by vás mohl od celého snažení odradit.
V jakou hodinu je běhání nejpřínosnější?
Na běhání je asi nejlepší, že není limitován přesnou denní hodinou nebo místem či trenérem. Můžete si tak svobodně určit, kdy máte chuť a náladu trénovat. Mnoho lidí vytížených náročným zaměstnáním vstává brzo ráno, lidé s pevnou pracovní dobou zase chodí běhat pozdě večer a studenti preferují běhání přes den. V tomto ohledu tedy nejste vůbec nijak limitováni.
Kvalitní oblečení dělá, ale také hodně. Běhání bude o to příjemnější, pokud budete mít k dispozici kvalitní běžecké boty, sportovní kalhoty, craft mikinu a bundu při případné nepřízni počasí.